Pomorska Kolej Metropolitalna - planowanie i przygotowanie projektu

Data: 
2013-06-20 17:30 - 21:00

IPMA Polska pragnie zaprosić Państwa na kolejne seminarium, organizowane przez Pomorską Grupę Regionalną, pod hasłem:

"Pomorska Kolej Metropolitalna - planowanie i przygotowanie projektu”

Pomorska Kolej Metropolitalna to epokowa inwestycja na Pomorzu. W najbliższych latach PKM zrewolucjonizuje transport publiczny – tysiące ludzi, już za kilka lat, będzie mogło szybko, ekonomicznie
i ekologicznie podróżować w ramach Trójmiasta i nie tylko. Projekt swoim zakresem obejmuje budowę nowych linii kolejowych oraz prowadzonych równolegle modernizacji istniejących odcinków torów.

Kilka dni temu spółka PKM SA podpisała z wykonawcą umowę na budowę 18-kilometrowej, dwutorowej
i niezelektryfikowanej linii kolejowej łączącej Wrzeszcz z Osową, z ośmioma stacjami, w tym przy Porcie Lotniczym w Rębiechowie. Oznacza to, że udało się zakończyć pracę nad częścią formalną inwestycji.

Budowa Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (w tym m.in. wykup terenów, projekt, wycinka zieleni) kosztować ma ok. 760 mln zł (netto), z czego ok. 500 mln zł pochodzić będzie z unijnego dofinansowania. Całość prac ma się zakończyć w niecałe dwa lata. O tym i o innych szczegółach projektu opowiedzą nam członkowie zespołu projektowego pod przewodnictwem Prezesa spółki PKM SA Pana Krzysztofa Rudzińskiego.

Seminarium odbędzie się 20 czerwca 2013 roku (czwartek) o godzinie 17:30.

Tym razem zapraszamy do siedziby spółki PKM S.A. – w AMBER EXPO Gdańsk, ul. Żaglowa 11, II piętro, sala konferencyjna PKM SA.

 

Rejestracja dostępna jest na stronie:

http://www.pm-in-touch.pl/event-registration-2/?regevent_action=register&event_id=11

Na spotkanie zapraszamy zarówno tych, którzy są zainteresowani rozwojem w zakresie zarządzania projektami, jak i tych, których ciekawią losy tej epokowej inwestycji w naszym regionie. Ilość miejsc na wydarzenie jest ograniczona (40 osób), warto więc pośpieszyć się z rejestracją ;).

 

Do zobaczenia na spotkaniu

Rada Pomorskiej Grupy Regionalnej IPMA Polska

Lokalizacja

PKM S.A.
Żaglowa 11 Amber Expo
Gdańsk
Poland
ZałącznikWielkość
zaproszenie.pdf564.87 KB

Lokalizacja

Javascript is required to view this map.

© 1999 - 2019 IPMA Polska | Realizacja: resMedia