Kto może wziąć udział, jakie są korzyści oraz czym tegoroczna edycja różni się od poprzednich? Wszystkie odpowiedzi znajdziecie poniżej.
O czym będziemy rozmawiać w tym roku?
Tematem przewodnim 23. Konferencji IPMA Polska jest „Zmiana” – ważne i bardzo szerokie pojęcie, które dotyczy w jednakowym stopniu całych organizacji, zespołów, jak i indywidualnie każdego z nas. Rok 2020 okazał się być czasem wyjątkowym pod wieloma względami, pełnym zaskakujących i absorbujących zmian. Dla wielu firm i organizacji również czasem wymagającym transformacji dotychczasowych działań. Jednakże dynamiczna różnorodność świata wymaga od nas nieustannej gotowości i uważności. Będziemy zatem rozmawiać o różnych aspektach i możliwościach przechodzenia przez zmianę, o dostępnych metodach i narzędziach, podejściach uniwersalnych i dedykowanych. Wspólnie zastanowimy się co zrobić, aby zamiast blokować się na dokonujące się wokół zmiany nauczyć się z nich czerpać.
Czym tegoroczna edycja różni się od poprzednich?
Mówiąc o zmianie nie sposób zauważyć, że zmieniła się również formuła Konferencji, która w tym roku wyjątkowo potrwa jeden dzień. Z uwagi na okoliczności związane z pandemią w tym roku spotkamy się z Wami w przestrzeni wirtualnej, a całe wydarzenie będzie dostępne online za pośrednictwem narzędzia do obsługi konferencji Meeting Application. Aplikacja ta umożliwi Wam udział w wydarzeniu z dowolnego miejsca zarówno za pomocą komputera, jak i urządzeń mobilnych. Ponadto, do harmonogramu 23. Konferencji IPMA Polska wrócił panel dyskusyjny, podczas którego będziecie mogli zadawać ekspertom pytania.
Kto może wziąć udział?
Coroczna Konferencja IPMA Polska to wydarzenie, które organizujemy zawsze z myślą o Was – osobach pasjonujących się zarządzaniem projektami, chcących dowiedzieć się więcej o metodach i podejściach, interesujących się nowymi trendami oraz rozwiązaniami i narzędziami. Do uczestnictwa zachęcamy kierowników projektów wraz z całymi zespołami projektowymi, wyższą kadrę menadżerską oraz prezesów, członków zarządów i rad nadzorczych. Zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem wiedzy i kompetencji w zakresie zarządzania projektami, bez względu na stopień zaawansowania.
Dlaczego warto być z nami?
To właśnie dla Was co roku zapraszamy doświadczonych praktyków, przedstawicieli świata biznesu, ekspertów w swoich dziedzinach, którzy chętnie dzielą się wiedzą. Zaplanowaliśmy liczne wystąpienia i warsztaty, podczas których będziecie mieli możliwość zdobycia nowych kompetencji i poznania aktualnych trendów. W trakcie spotkań poruszymy miękkie i twarde aspekty zarządzania projektami oraz zaprezentujemy uniwersalne podejście dla wielu branż. Organizacja wydarzenia za pomocą narzędzia Meeting Application umożliwi networking oraz wymianę dobrych praktyk z uczestnikami z różnych firm i organizacji.
Prelegenci 23. Konferencji IPMA Polska – co nas wyróżnia spośród eventów dla środowiska Project Management
Udział w naszych Konferencjach to okazja wysłuchania doświadczonych praktyków, którzy kształtują najnowsze trendy i dzielą się swoim doświadczeniem. Co roku proponujemy najbardziej aktualny temat przewodni, rozmawiamy o tym, co ważne i potrzebne w pracy osób zawodowo zajmujących się zarządzaniem projektami. W tym roku spotykamy się, aby poznać i zrozumieć różne aspekty „Zmiany”, w czym pomogą nasi prelegenci. W gronie mówców znajdują się m.in.:
– Tomasz Leśniowski, który dokona uroczystego otwarcia Konferencji, powita gości oraz rozpocznie 1. blok wystąpień prelekcją na temat „Transformacji IPMA w czasach COVID”.
– Przemek Domański zabierze nas w podróż w trakcie wystąpienia „Wyprawa do środka Afryki a doskonałość w projekcie i w zarządzaniu ryzykiem. Czyli: Nie wiemy po czym na co dzień stąpamy.”
– Ewa Hartman opowie o tym w jaki sposób działa „Mózg w zmianie”.
– Grzegorz Dzwonnik i Maciej Ostrowski zdradzą przepis na utrzymanie dobrej formy nawet w trudnych czasach. Tematem ich wystąpienia będzie „NIWELOWANIE ENTROPII ORGANIZACYJNEJ. Lessons learned z transformacji kultury projektowej w sektorze infrastruktury.”
– Konrad Klepacki podzieli się wiedzą na temat „Zarządzania projektami wobec katastrofy klimatycznej”.
Ponadto w harmonogramie Wydarzenia zaplanowaliśmy warsztaty merytoryczne, panel dyskusyjny oraz wieczór integracyjny:
– Jolanta Tadeusiak poprowadzi warsztaty tematyczne „Mindfulness – jak odzyskać równowagę i spokój w zmieniającym się świecie”, opowie w jaki sposób dzięki uważności możemy rozwijać obecność i pełne skupienie, elastyczność działania, odporność na niepowodzenia oraz życzliwość.
– Michał Karlikowski podczas warsztatu zdradzi „Jak dobierać członków zespołu projektowego wiedząc, a nie zgadując? Warsztat dobrych praktyk w oparciu o metodologię C.G. Junga”.
– Panel dyskusyjny to format, który już gościł w poprzednich edycjach Konferencji IPMA Polska. W tym roku wracamy z tematem „Lider zmiany prawie… wszechmocny. Co mogą zrobić organizacje, aby mądrze wspierać liderów zmiany”. Uczestnikami panelu będą m.in. Jakub Boczkowski, Konrad Klepacki oraz Marek Sodolski.
– Jednym z elementów wieczoru integracyjnego będzie gra szkoleniowa REPORTER on-line, wymagająca i głęboko angażująca symulacja negocjacji, którą poprowadzi Błażej Goraj.
Nowa niższa cena udziału w Konferencji IPMA Polska
W związku z organizacją wydarzenia online zmianie uległa cena. Koszt udziału to 500 zł netto. Cena obejmuje m.in. uczestnictwo w prelekcjach, panelu dyskusyjnym oraz w jednym z praktycznych warsztatów prowadzonych przez ekspertów, a także możliwość udziału w wieczorze integracyjnym. Przypominamy, że jeszcze do 30 września obowiązuje promocja Early Birds. Każdy, kto do tego czasu się zarejestruje, za bilet zapłaci 400 zł netto. Członkom IPMA Polska przysługuje dodatkowo 20% rabatu.
Partnerami 23. Konferencji IPMA Polska są Myślimy Projektowo, Akademia Białego Kruka oraz 4Developers. Patronem wydarzenia został Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych (KPK). Patronat Honorowy pełni Prezes Rady Ministrów.
Szczegółowe informacje oraz formularz zapisu znajdziecie na stronie 23. Konferencji IPMA Polska
W razie pytań zachęcamy do kontaktu:
Sylwia Skonecka, Dyrektor ds. rozwoju, Kierownik Projektu Konferencja
+48 662 051 772
sylwia.skonecka@ipma.pl