Współczesny świat coraz częściej określamy jako zmienny, niepewny, złożony i niejednoznaczny, czyli w skrócie VUCA (volatility, uncertainty, complexity, ambiguity). Z pewnością w tej nowej rzeczywistości istotne stało się rozwijanie w sobie umiejętności adaptowania się do nieoczekiwanych wydarzeń.
Wymaga ona tym samym określonych kompetencji od liderów, osób kierujących zespołami, przedsiębiorstwami i organizacjami. Oni bowiem odgrywają kluczową rolę w wyznaczaniu kierunków zmian oraz podejmowaniu działań pozwalających dostosować organizację i przygotować na wydarzenia, które dotychczas były uznawane za niemożliwe.
Dlatego tematem przewodnim tegorocznej 24. Konferencji IPMA Polska, która odbędzie się w dniach 4 oraz 5 listopada, jest „Leadership”. Zależało nam bowiem na stworzeniu przestrzeni, w której doświadczeni liderzy podzielą się najlepszymi praktykami oraz wiodącymi teoriami dotyczącymi przywództwa. Tak by inni menedżerowie i liderzy mogli łatwiej się odnaleźć we współczesnej, wyjątkowo zmiennej rzeczywistości zarządzania projektami.
Sprawdź, co przygotowaliśmy
W tym roku spotkamy się na naszym cyklicznym wydarzeniu w przestrzeni wirtualnej. Dzięki temu będzie można brać udział w Konferencji z dowolnego miejsca w Polsce i na świecie. Zarówno korzystając z komputera, jak i urządzeń mobilnych.
Zaplanowaliśmy dwa dni inspirujących wystąpień. Praktycy, przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych i administracji publicznej przybliżą perspektywy bycia liderem w niestabilnym i niespokojnym świecie. Opowiedzą jak dostosować organizację do otaczającej ją rzeczywistości poprzez właściwe wyznaczanie kierunków zmian. Wyjaśnią, jakie metody i narzędzia stosują do zarządzania zespołami, którymi kierują. Podzielą się swoimi spostrzeżeniami o tym, jak postrzegają warunki, w których podejmują decyzje, planują, zarządzają ludźmi, wprowadzają zmiany i rozwiązują problemy.
W gronie prelegentów znajdują się m.in.:
- Dalibor Corn, który przybliży wyzwania z jakimi zmierzyły się osoby kierujące największym projektem budowlanym w Szwajcarii.
- Victoria Iwanowska doradzi jak metodą małych kroków angażować pracowników do wspólnego działania i zmieniania świata.
- Ewa Błaszczak zdradzi, czego Project Managerowie mogą się nauczyć od służb specjalnych w kwestii zarządzania stresem, współpracą i kreatywnością, a przede wszystkim opowie jak zbudować zespół projektowy, który góry przenosi w czasach chaosu i pracy zdalnej.
- Ewa Palarczyk przybliży, w jaki sposób zmiany globalne wpływają na oczekiwania wobec liderów oraz wskaże jaką transformację postaw musi przejść lider by być skutecznym.
- Łukasz Nazimek na przykładzie budowy linii 400 kV opowie o kształtowaniu kultury projektowej w młodej organizacji oraz znaczeniu doświadczenia i wiary przywódcy w końcowy sukces realizacji projektu.
- Marek Jurewicz wyjaśni, dlaczego umiejętności zarządcze niezbędne do skutecznego kierowania projektami są uniwersalne i można z powodzeniem zastosować je na przykład w żeglarstwie.
Ponadto w harmonogramie Konferencji zaplanowaliśmy panel dyskusyjny, podczas którego zaproszeni goście porozmawiają na temat empatii jako narzędzia pracy lidera. Uczestnikami spotkania będą Grzegorz Dzwonnik, Remigiusz Kinas, Joanna Sadzik, Katarzyna Wardzała oraz Szymon Wiśniewski. Spotkanie poprowadzi Michał Karlikowski.
W programie nie mogło zabraknąć również praktycznych warsztatów. W tym roku uczestnicy wydarzenia mogą wziąć udział w jednym z poniższych:
- Ryzykowna inwestycja w Sorento z Karoliną Jarocką,
- Bezstresowa komunikacja z Honoratą Kifner,
- W służbie jakości oprogramowania z Maciejem Bieniasz,
- Leadership-design – jakim liderem chce być? z Magdaleną Robak,
- Zaczaruj zespół projektowy… Myślenie wizualne w projekcie z Andrzejem Gajewskim.
Warsztaty podczas konferencji są dostępne wyłącznie dla Członków IPMA Polska. Jeśli nie dołączyliście dotychczas do Stowarzyszenia, a chcecie wziąć w nich udział, możecie skorzystać ze specjalnego pakietu, który przygotowaliśmy – bilet na wydarzenie połączony z przystąpieniem do IPMA Polska. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach z członkostwa indywidualnego, skontaktuj się z nami, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.
Nie może Cię zabraknąć
Konferencja IPMA Polska to wydarzenie, które organizujemy z myślą o pasjonatach zarządzania projektami. Do uczestnictwa zachęcamy kierowników projektów wraz z całymi zespołami projektowymi, wyższą kadrę menedżerską oraz prezesów, członków zarządów i rad nadzorczych. Zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane zdobyciem wiedzy i kompetencji w zakresie zarządzania projektami, bez względu na stopień zaawansowania.
Jesteśmy pewni, że udział w naszym Wydarzeniu to doskonała okazja by dowiedzieć się jak eksperci z wieloletnim doświadczeniem postrzegają swoją rolę jako liderów, jakie narzędzia i techniki stosują w codziennej pracy by osiągnąć zamierzone efekty, mimo zmienności świata, w którym wszyscy funkcjonujemy. Biorąc w niej udział, macie również okazję nawiązania kontaktów z innymi uczestnikami, poznania wyzwań przed którymi stoją inne osoby zajmujące się na co dzień zarządzaniem projektami. Cieszymy się, że nasza Konferencja co roku gromadzi polskich Project Managerów, mamy nadzieję że w tym roku spotkamy się z również Tobą.
Szczegółowe informacje oraz formularz zapisu znajdziesz na stronie 24. Konferencji IPMA Polska.
Sponsorem Głównym tegorocznej konferencji jest właściciel systemu do zarządzania projektami FlexiProject. To kompleksowy zestaw narzędzi, który pomoże Ci w zaplanowaniu, realizacji oraz analizie każdego projektu. Będziesz miał możliwość lepiej je poznać podczas 24. Konferencji IPMA Polska.
Partnerami wydarzenia są 4Developers, Akademia Białego Kruka, Efekt PMO, Karolina Jarocka, Less Stress, Myślimy Projektowo, Twoje Drzwi do IT, Zaprojektowani oraz Zero Bullshit Management. Patronem wydarzenia zostało Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Zapraszamy!