Zastanawiasz się nad zdobyciem nowych umiejętności managerskich lub chcesz zwiększyć swoją sieć kontaktów biznesowych? Weź udział w szóstej odsłonie Kampusu Zarządzania Projektami organizowanego przez pm2pm.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 23-25 października 2024 w miejscowości Raszyn-Falenty koło Warszawy. Kampus jest doskonałą okazją do zdobycia nowej wiedzy, kompetencji oraz nawiązania wartościowych relacji biznesowych. Każdy Doktor, Kierownik, Project, Portfolio i Program Manager lub członek zespołu projektowego znajdzie tutaj coś dla siebie.
Świadomie zarządzaj projektami i efektywnie rozmawiaj z zespołem.
Podczas tegorocznego Kampusu Zarządzania Projektami masz do wyboru trzy nowe szkolenia, które odpowiadają na aktualne wyzwania liderów w świecie project managementu.
Pierwszym z nich jest warsztat „Radzenie sobie ze zmianami wynikającymi z ryzyk projektowych” prowadzony przez Prezesa Zarządu IPMA Polska oraz trenera zarządzania projektami , Tomasza Leśniowskiego. Tomasz jest również konsultantem w zakresie zarządzania organizacją, controllingu oraz zarządzania projektami. Posiada blisko 20-letnie doświadczenie z obszaru tworzenia oraz koordynacji projektów inwestycyjnych, szkoleniowych, doradczych i organizacyjnych.
Nowe szkolenie przygotuje do skutecznego zarządzania zmianami w projektach, wynikającymi z pojawiającego się ryzyka. Uczestnicy zdobędą umiejętności identyfikowania potencjalnego zagrożenia, oceny jego wpływu na projekt oraz wdrażania zmian, które zwiększają szanse na sukces projektu.
Kolejną nowością jest szkolenie „Świadome przywództwo – warsztat doskonalący umiejętności menedżerskie”. Zajęcia poprowadzi coach, mentorka, trenerka – Milena Szostak. Jest jedną z dwóch trenerek w Polsce z akredytacją Edwarda De Bono. Od kilku lat stosuje techniki pracy w oparciu o NVC (ang. Nonviolent Communication, Porozumienie bez przemocy), będące skutecznym narzędziem w budowaniu relacji opartych na wzajemnym zrozumieniu i współpracy.
Milena pomoże uczestnikom zwiększyć świadomość na temat znaczenia przywództwa i jego wpływu na organizację. Uczestnicy dowiedzą się, jak przywództwo może wpływać na efektywność działań zespołu i osiąganie celów organizacyjnych. Zajęcia będą skoncentrowane na praktycznych aspektach budowania zgranych zespołów.
Trzecim szkoleniem jest „Komunikacja w zespole jako klucz do wzrostu efektywności realizowanych projektów” prowadzonym przez Michała Karlikowskiego – Dyrektora Zarządzającego KALATEA, doradcę i trenera, który wspiera organizacje oraz project managerów w osiąganiu ich celów biznesowych. Michał od ponad 15 lat pracuje w środowisku projektowym, specjalizując się w doskonaleniu pracy zespołowej. Jego wieloletnie doświadczenie potwierdza, że to ludzie są kluczowym czynnikiem sukcesu projektu.
Osoby biorące udział w zajęciach, poznają zasady pracy w zespole oraz poszczególne fazy budowania teamu. Nie zabraknie również informacji na temat typów osobowości, a także mechanizmów funkcjonowania zespołu. Szkolenie to wyróżniają przede wszystkim gry outdoorowe i indoorowe, stanowiące jego kluczowy element.
Rozpocznij swoją przygodę z zarządzaniem projektami, korzystając z własnych mocnych stron
Każdy Project Manager, rozpoczynając swoją karierę, staje przed wyzwaniem pierwszego zarządzania projektem. Choć początkowe trudności są naturalne, odpowiednie przygotowanie może znacząco poprawić efektywność nad całym procesem.
Warsztaty „Praktyczne wprowadzenie do zarządzania projektami” są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z zarządzaniem projektami. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Kuryłowicz, doświadczona Project Managerka z certyfikacją SCRUM Master, Green Project Manager (GPM-b™), IPMA-C oraz PRINCE2 Foundation. Trenerka ma ponad 13-letnie doświadczenie, które obejmuje praktyczne aspekty nadzorowania projektów i strategiczne planowanie.
W trakcie zajęć uczestnicy nauczą się, jak sprawnie zarządzać zadaniami, monitorować postępy oraz rozwiązywać napotkane problemy, co pozwoli im na płynniejsze przechodzenie przez kolejne etapy realizacji projektów.
„Profil Sukcesu Project Managera – jak zarządzać w oparciu o swoje mocne strony” to z kolei szkolenie, które pomoże uczestnikom odkryć i maksymalnie wykorzystać swoje naturalne talenty oraz mocne strony w roli lidera. Prowadzone jest przez Joannę Krypel-Cieśla, psychologa organizacji i zarządzania oraz Radosława Cieślę, konsultanta rozwoju osobistego i biznesowego. Joanna od 18 lat pracuje jako Partner Biznesu w obszarze oceny i rozwoju pracowników, a Radosław przeprowadził kilka tysięcy diagnoz kompetencji menedżerskich, w tym kilkadziesiąt sesji Assessment Center i Development Center.
Podczas warsztatów uczestnicy przeanalizują własne zasoby, nauczą się, jak skutecznie wykorzystać swoje mocne strony do zarządzania projektami oraz jak identyfikować obszary wymagające rozwoju. Dzięki praktycznym ćwiczeniom, każda osoba wzmocni samoświadomość i zdobędzie narzędzia do efektywnego wykorzystania swoich atutów w codziennej pracy.
Wprowadź zwinne podejście w zarządzaniu projektami
Współczesne zarządzanie zespołem i projektami ma zupełnie inny format niż kilkanaście lat temu. Uwzględnianie zdolności adaptacji przedsiębiorstwa do nowych warunków, stało się kluczowym aspektem prawidłowego funkcjonowania organizacji.
W tym kontekście nowe standardy zarządzania wymuszają na przedsiębiorcach i managerach dostosowanie się do dynamicznych warunków rynkowych, a zwinne podejście (Agile) do zarządzania projektami staje się coraz bardziej istotne.
Łukasz D. Sienkiewicz, ekspert Agile PM, członek Zarządu IPMA oraz pasjonat zwinnego zarządzania z 10 letnim doświadczeniem w zarządzaniu międzynarodowymi projektami, poprowadzi szkolenie „Agile – methods & mindset”. Podczas warsztatów, uczestnicy zostaną wprowadzeni w filozofię Agile oraz zapoznają się z metodologiami Scrum, Kanban i Lean. Każda z osób odkryje tajniki zwinnego planowania oraz szybkiego reagowania na zmieniające się warunki. Dzięki zdobytym kompetencjom, uczestnicy będą mogli sprawnie zarządzać projektami w elastyczny sposób, dostosowując się do dynamicznych wymagań rynkowych i optymalizując procesy projektowe.
Wzmocnij swoją produktywność, wprowadź ESG i CSR oraz zwiększ sieć kontaktów
Umiejętne zarządzanie czasem i korzystanie z dostępnych zasobów jest przydatne w koordynacji poszczególnych etapów projektu.
Dr Maciej Chrzanowski, trener produktywności i ekspert z ponad 12-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami IT, poprowadzi sesję seminaryjną „Produktywny Project Manager, czyli jak zaoszczędzić +1 dzień w tygodniu dzięki AI, no-code i strategiom produktywności”. Maciej pokaże, jak można zredukować czas poświęcony na wyszukiwanie i filtrowanie informacji o 26%, wykorzystując proste, lecz skuteczne strategie. Uczestnicy dowiedzą się, jak dzięki inteligentnemu wykorzystaniu narzędzi, w tym AI, zwiększyć wydajność o 12%, skrócić czas realizacji zadań o 25% oraz poprawić jakość wykonania o 40%.
Uwzględnianie zmian w otoczeniu społecznym i środowiskowy są niezbędnym elementem w prosperowaniu firmy.
Wspomniany już wcześniej Tomasz Leśniowski, który szkoli także w zakresie zrównoważonego zarządzania projektami oraz wspiera firmy i organizacje w realizacji działań zrównoważonych wyjaśni, czym różni się społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) od zrównoważonego rozwoju (ESG) oraz jak te podejścia się uzupełniają. Uczestnicy poznają kluczowe etapy wdrażania ESG i dowiedzą się, jak skutecznie zintegrować te standardy w swojej organizacji.
Kampus Zarządzania Projektami oferuje również sesję networkingową, która jest doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Goście będą mieli szansę spotkać się z ekspertami, wymienić się doświadczeniami z innymi profesjonalistami oraz budować wartościowe relacje, które mogą przyczynić się do przyszłej potencjalnej współpracy.
Już dziś dołącz do Kampusu Zarządzania Projektami
Szósta edycja Kampusu Zarządzania Projektami to świetna okazja, aby wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności w obszarze zarządzania projektami. Wydarzenie przyciąga czołowych trenerów i ekspertów, którzy dzielą się swoją praktyczną wiedzą oraz najnowszymi trendami w branży. Event oferuje coś więcej niż typowe szkolenia. To przestrzeń, w której można spojrzeć na swoją pracę z nowej perspektywy, zyskać świeże spojrzenie na swoje wyzwania i odkryć innowacyjne rozwiązania.
(…) Myślę, że najcenniejsze w tym Kampusie jest to, że to jest ten moment (…), kiedy można spojrzeć na swoją pracę z dystansem i bardziej obiektywnie. Mamy do czynienia z wieloma podgrupami na różne tematy i kiedy się spotykamy, to możemy porozmawiać i zwiększyć możliwość wymiany doświadczeń w kontekście też różnych zadań – Wojciech Jamroziak, uczestnik piątej edycji Kampusu Zarządzania Projektami, Ekspert w Biurze Zarządzania Projektami Agencji Rozwoju Przemysłu SA.
Dołącz do Kampusu, który odbędzie się 23-25 października 2024 w miejscowości Raszyn-Falenty koło Warszawy. Czekają na Ciebie specjalistyczne szkolenia, inspirujące wystąpienia i warsztaty, a także liczne sesje networkingowe z ludźmi z całej Polski. Skorzystaj z szansy na rozwój i zdobycie kompetencji przyszłości.
Zapisz się już dziś na stronie https://kampus.pm2pm.pl/.