Tegoroczna Konferencja IPMA Polska odbędzie się pod hasłem „CHALLENGES”. Już 14-15 listopada zmierzymy się z wyzwaniami, jakie pojawiają się w projektach. Wydarzenie, jak co roku, będzie obfitować w wymianę wiedzy i doświadczeń, inspirujące prezentacje, ciekawe warsztaty oraz doskonałą atmosferę.
Prelegenci
Hasło tegorocznej Konferencji „Challenges” koncentruje się na identyfikacji, analizie i pokonywaniu przeszkód w zarządzaniu projektami. W trakcie wydarzenia eksperci z różnych branż przedstawią swoje doświadczenia i strategie radzenia sobie z trudnościami projektowymi. Skupią się na nowoczesnych metodach, narzędziach oraz najlepszych praktykach, które umożliwią project managerom efektywne pokonywanie wyzwań.
Oprócz prelekcji w blokach głównych programu, przygotowaliśmy trzy streamy tematyczne:
- C1 „Perspektywa”
- C2 „Ludzie”
- C3 „Praktyka”
Prelegenci wydarzenia są starannie dobierani, aby zapewnić najwyższy poziom prezentacji i umożliwić uczestnikom poszerzenie swojej wiedzy. Eksperci, będący praktykami w swoich dziedzinach, z pasją podzielą się doświadczeniami związanymi z wyzwaniami projektowymi. Wśród nich znajdują się m.in.:
Katarzyna Rozenfeld – doświadczona liderka i mentorka z ponad 25-letnim doświadczeniem w biznesie, obecnie przewodnicząca Rady Nadzorczej funduszu abrdn, prowadząca działalność coachingową oraz pełniąca aktywną rolę w Stowarzyszeniu LiderShe, Fundacji Effectus Papilionis, Fundacji Instytut Mindset i inicjator kampanii „Kobiety na Wybory”;
Tomasz Myalski – założyciel STATSCORE, obecnie prowadzi Fundację HappyLIFE Family, wspierając dzieci i osoby starsze, autor książki i zdobywca nagród Deloitte, dzieli się wiedzą i inspiruje innych do realizacji marzeń;
Tomek Zwiercan – Dyrektor Zarządzający GLS Poland, z doświadczeniem w zarządzaniu złożonymi organizacjami i pasją do rozwoju ludzi, przewodzi transformacji kulturowej i realizacji wizji firmy, wcześniej przez 20 lat pracował w A.P. Moller-Maersk, jednym z największych integratorów logistycznych;
Ada Florentyna Pawlak –antropolożka technologii, prawniczka i historyczka sztuki, wykładowczyni akademicka specjalizująca się w społecznych implikacjach sztucznej inteligencji i transhumanizmu. Współzałożycielka Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistycznego i autorka licznych inicjatyw edukacyjnych, jest także laureatką prestiżowych wyróżnień, m.in. “Top100 Women in AI in Poland” oraz projektu Jutronauci.
I wiele więcej!
Warsztaty
Drugi dzień wydarzenia to także warsztaty. Przygotowaliśmy 4 tematy, spośród których uczestnicy mogą wybrać jeden, w którym będą uczestniczyć. W tym roku proponujemy następujące warsztaty:
WARSZTAT 1: „Czy lider może być introwertykiem? – supermoce przywódcy służebnego”, Paulina Augustowska
Poznaj, jak introwertyczne cechy, takie jak głębokie słuchanie i budowanie relacji, mogą tworzyć fundament skutecznego przywództwa służebnego. Warsztat pokaże, że lider-introwertyk ma niepowtarzalne możliwości inspirowania i wspierania zespołu.
WARSZTAT 2: „Jak zmierzyć Project Managera? Jak sprawić by rósł, a właściwie się rozwijał?”, Beata Bacic-Filut, Łukasz Filut
Zidentyfikuj kluczowe kompetencje Project Managera i naucz się budować efektywny model rozwoju zawodowego. Warsztat pokaże, jak tworzyć zindywidualizowane programy kompetencji w krótkim czasie.
WARSZTAT 3: „Strategiczna przewaga: Jak przewidywać zachowania naszego rozmówcy”, Marcin Roczniak
Odkryj techniki przewidywania ludzkich zachowań, aby zwiększyć skuteczność w negocjacjach. Nauczysz się rozpoznawać wzorce zachowań i interpretować mowę niewerbalną w celu osiągania celów.
WARSZTAT 4: “Gra Magneto – negocjacje w praktyce”, Agnieszka Karolak, Magdalena Robak
Wejdź w rolę negocjatora i rozwijaj umiejętności zachowania kontroli, rozpoznawania manipulacji oraz budowania relacji w trudnych sytuacjach. Gra nauczy Cię podejmowania świadomych decyzji i skutecznego zarządzania emocjami w negocjacjach.
O warsztatach dowiesz się więcej, odwiedzając nasza stronę internetową.
Networking
Podczas 27. Konferencji IPMA Polska będziesz miał okazję uczestniczyć nie tylko w prezentacjach i warsztatach, ale także w wydarzeniu będącym miejscem intensywnej wymiany doświadczeń oraz networkingowej aktywności. Niezależnie od branży czy skali projektu, uczestnicy będą mieli okazję dyskutować o strategiach radzenia sobie z problemami, technikach efektywnego zarządzania ryzykiem oraz innowacyjnych podejściach do rozwiązywania trudności projektowych.
Gala
Pierwszy dzień wydarzenia tradycyjnie zwieńczy uroczysta Gala rozdania nagród, w trakcie której uhonorowani zostaną Laureaci konkursów Polish Project Excellence Award oraz Polish PMO Award. Jest to wyjątkowa okazja do wyróżnienia projektów oraz jednostek zarządzania projektami (PMO), które wyznaczają standardy doskonałości i innowacyjności na polskim rynku.
Konkurs Polish Project Excellence Award skupia się na identyfikowaniu i nagradzaniu najbardziej efektywnych, inspirujących i profesjonalnie realizowanych projektów, które są wzorem do naśladowania dla całej branży. Z kolei Polish PMO Award wyróżnia te biura zarządzania projektami, które nie tylko osiągają wybitne rezultaty, ale także odznaczają się wysoką jakością współpracy zespołowej i zaawansowanymi kompetencjami w zakresie zarządzania projektami.
Dołącz do wydarzenia!
Konferencja IPMA Polska „Challenges” będzie doskonałą okazją, by zmierzyć się z kluczowymi wyzwaniami stojącymi przed branżą zarządzania projektami. Uczestnicy wspólnie odkryją nowe podejścia i rozwiązania, które pomogą sprostać zmieniającym się realiom i wymaganiom współczesnych projektów.
14-15 listopada warto być z nami w Warszawie.
UWAGA! Rejestracja dostępna jest do 11 listopada.