Relacja z warsztatów Grup Regionalnych IPMA

„Okiem uczestniczki...”

23-24 września 2017 r. spotkaliśmy się w Łodzi na warsztatach Grup Regionalnych IPMA. W spotkaniu wzięli udział członkowie Stowarzyszenia, sympatycy, przewodniczący i członkowie rad Grup Regionalnych.

Na warsztaty przyjechali nowi sympatycy IPMA więc warsztaty rozpoczęliśmy od elementu integracji, przedstawiając się sobie i rozmawiając o swoich słabych i silnych stronach, marzeniach i motywacji żeby wziąć udział w warsztatach. Wyraźnie zmęczeni, zasłużyliśmy na pierwszą przerwę kawową :)

Warsztaty z dużą dozą dyscypliny i powagi, moderował Marcin Ostrowski z Dolnośląskiej Grupy Regionalnej.Swoją prezentację rozpoczął od naświetlenia zasad działania Stowarzyszeń oraz celów Stowarzyszenia IPMA Polska. Uświadomiliśmy sobie co tak naprawdę oznacza wolontariat, że wymaga poświęcenia czasu, utwierdzania samego siebie w idei, której dotyczy a przede wszystkim, że nie jest ukierunkowany na żadne wymierne korzyści. Niby wszyscy to wiemy a jednak warto było o tym porozmawiać.

Następnie odpowiedzieliśmy sobie na pytanie co nas motywuje do działania w Stowarzyszeniu. Tu w ruch poszły flipcharty i mazaki. Po chwili powstały przykłady dobrej/pożądanej i złej/niepożądanej motywacji.

Nie obyło się bez dyżurnego tematu jakim jest komunikacja... Między członkami Stowarzyszenia, między Biurem IPMA, między Grupami Regionalnymi. Uff... wreszcie zasłużyliśmy na obiad.

Po przerwie znowu porwało nas do pracy. Tym razem zadaliśmy sobie pytanie: jakiego rodzaju aktywności może podejmować Grupa Regionalna, co może a co powinna robić, jak działać. Kreatywność nas nie zawiodła. Pracowaliśmy metodą 6-3-5 Brainwriting. Powstało ponad 200 pomysłów!!! Hymn IPMA, 500+ dla każdego członka IPMA, konkurs z losowaniem Lexusa czy warsztaty relaksacyjne power yoga dla członków rady to na początek ;) Ostatecznie powstała „short lista” z pomysłami, które zdobyły najwięcej głosów. Zamieściliśmy ją w materiałach. Nic, tylko korzystać!!!

No teraz byliśmy już naprawdę wykończeni. A przed nami rzecz najważniejsza, „clue” całego spotkania – wypracowanie Manifestu działania Grup Regionalnych. Ta idea porwała nas do wytężonej pracy w grupach. Dyskusje, pisanie, skreślanie, weryfikowanie.. Podsumowujemy. Znowu dyskusje, kolejne flipcharty, skreślamy, dopisujemy, zamieniamy. Wreszcie MAMY TO!!! To co jest dla nas ważne, co cenimy, jak działamy. Spisaliśmy raz jeszcze i złożyliśmy uroczyście podpisy!

Teraz kolej na Was! Zamieściliśmy manifest na fanpage i LinkedIn IPMA. Polubcie te posty jeśli zgadzacie się z IPMANIFEST!

Ale to nie koniec naszych zmagań. Przed nami… grill integracyjny ;) Na stole pojawiły się smakowite mięsiwa, warzywa grillowane, pasty pomidorowe a to wszystko wykonane ręką prawdziwego ormiańskiego szefa kuchni. Rozmowy toczyły się do północy a stół ciągle zastawiony pysznościami.

Przed nami trudny poranek ;) Ale dajemy radę. Poznajemy działalność i nowe produkty IPMA. Mateusz Trzeciak ze Śląskiej Grupy Regionalnej dzieli się swoimi doświadczeniami w pozyskiwaniu sponsorów. Rewelacyjna prezentacja. Wiemy dużo więcej. 

IPMANIFEST i inne ciekawe materiały są dotępne pod linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/0BztBa4zaXybMQ2FmTnZ4d25kekE?usp=sharing

© 1999 - 2012 IPMA Polska | Realizacja: resMedia