Mazowiecka Grupa Regionalna

Mazowiecka Grupa Regionalna IPMA Polska, jak sama nazwa wskazuje zasięgiem obejmuje województwo mazowieckie, a jej Rada rezyduje w Warszawie. Dzięki zaangażowaniu i pracy wielu osób odpowiedzialnych za MGR IPMA Polska organizowane są cykliczne spotkania, na których zaznajamiamy się z tajnikami zarządzania projektami. Nie jest tajemnicą, że lubimy spotkać się również przy kawie, na kręglach czy na bilardzie aby w miłej i nieformalnej atmosferze porozmawiać o naszych doświadczeniach. Każdego roku wyznaczamy sobie nowe cele do realizacji, dzięki którym staramy się wpisać jak najlepiej w politykę IPMA Polska dotyczącą tworzenia świadomości projektowej w Polsce. W swoich działaniach dążymy do skupienia i zainteresowania prezentowaną tematyką osoby z różnych stron sceny „teatru projektowego”.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w organizowanych prelekcjach, warsztatach oraz spotkaniach integracyjnych.


Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej

Przewodnicząca (od 01.02.2015) - Hanna Wojtczak

Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej ze specjalizacją finanse i rachunkowość, ponadto absolwentka studiów podyplomowych przywództwa i negocjacji i w Akademii Obrony Narodowej i psychologii w biznesie. Zawodowo związana przede wszystkim z zarządzaniem finansami, rachunkowością jak również zarządzaniem zasobami ludzkimi. Brała udział w Programie Banku Światowego jako kierownik rachunkowości Biura Projektu-Zadania (Projekt Usuwania Skutków Powodzi z 1997 r.). W innych organizacjach biznesowych wykorzystywała narzędzia PM w prowadzonych projektach: sprzedażowych, personalnych, reorganizacyjnych. Odpowiadała przede wszystkim za stronę finansową, rachunkową oraz personalną. Od 1999 r. prowadzi własną firmę Yasta wpierającą podmioty gospodarcze, przedsiębiorstwa, gospodarstwa rolnicze, fundacje i stowarzyszenia w obszarze finansowym, księgowym, podatkowym i personalnym. Prowadzi szkolenia i kursy dla osób prywatnych, instytucji publicznych, rolnictwa i podmiotów gospodarczych. Członek IPMA Polska (SPMP) od 2003 roku. W okresie 2007-2008.II zaangażowana w strukturach SPMP w obszarze marketing, promocja, eventy. W latach 2007-2009 i 2011-2013 członek Rady Mazowieckiej Grupy Regionalnej.

 

Zastępczyni Przewodniczącej - Natalia Majcher

Studiowała zarządzanie na Politechnice Gdańskiej. Aktualnie pełni rolę konsultanta w firmie AMG.net, gdzie spełnia się w projektach związanych z wdrażaniem systemów CRM, portali oraz innych rozwiązań B2B. Odpowiada za kontakt z klientami, analizę potrzeb, projektowanie rozwiązań i koordynację prac w mniejszych zespołach. Jest pasjonatką zorientowaną na zespół. Praca w najlepszych teamach, wspieranie formowania i rozwoju zespołów i optymalizacja ich działań - to jest to, co ją napędza. W szczególności jeśli są to wirtualne, rozproszone zespoły - wyzwanie XXI w. Od kilku lat aktywny członek IPMA Polska oraz Young Crew Polska. Od 2013 członek międzynarodowej Rady IPMA Young Crew (IPMA Young Crew Management Board), odpowiedzialna głównie za Public Relations.

 

Zastępczyni Przewodniczącej (od 01.02.2015) - Aleksandra Strześniewska

Jej pasją są ludzie, a w kontekście organizacji, to jak tworzą kultury organizacyjne. Jako psycholog i konsultantka z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi, przekonała się, że nie ma większej siły od motywacji wewnętrznej. To założenie przyświeca jej we współpracy z różnymi modelami organizacji. Zwolenniczka szkoleń, które wspiera cała organizacja, takich które faktycznie wprowadzają zmianę. Absolwentka SWPS oraz uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z zakresu Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Do tej pory współpracowała z dużą organizacją produkcyjną, gdzie głównym jej celem było wdrożenie procesów HR oraz doskonalenie komunikacji i kultury organizacyjnej. Prywatnie mama dwójki dzieci, pasjonatka muzyki i tańca. Przez kilka lat brała udział w festiwalach tanecznych w różnych państwach Europy oraz w USA, dzięki czemu z łatwością nawiązuje kontakty i bardzo dobrze czuje się w pracy z grupą.


Członek Rady (Przewodniczący Rady do 31.01.2015) - Tomasz Boiński

Project Manager z powołania, informatyk z wykształcenia (absolwent studiów informatycznych pierwszego stopnia i zarządzania drugiego stopnia). Z tematyką zarządzania projektami ściśle związany ponad sześć lat, podczas których stale podnosił swoje kwalifikacje oraz zdobywał doświadczenie. Posiada szereg certyfikatów zawodowych i branżowych. Z informatyką związany od dziesięciu lat, w ciągu tego czasu przeszedł ścieżkę kariery od analityka, administratora, programisty, projektanta rozwiązań IT do Kierownika Projektów i Programów - zarówno w małych, średnich, jak i dużych firmach. Zawodowo i nie tylko, wielki entuzjasta zwinnego podejścia projektowego, synergii metod i standardów. Orędownik dobrych praktyk projektowych i szeroko pojętej "doskonałości projektowej". Aktywny członek IPMA Polska. Asesor w konkursie IPMA Polish Project Excellence Award.

 

Członek Rady - Maciej Sawicki

Absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, Executive MBA Akademii Leona Koźminskiego oraz George Washington University. Zdobywał doświadczenie jako Kierownik Centrum Zarządzania Siecią Telekomunikacyjną w Energis oraz GTS. Obecnie w ramach praktyki konsultingowej prowadzi projekty dla dużych przedsiębiorstw w Polsce w obszarach: Zarządzania Projektami, Architektury IT oraz Projektowania Sieci Telekomunikacyjnych. Posiada certyfikaty: PMP, PRINCE2® Practitioner, Agile DSDM, Scrum Master, MSP Foundation, P3O Foundation, M_o_R Practitioner, Certified TOGAF Architect, UML OCUP Advanced Level, ITIL, CBAP - Certified Business Analysis Professional - IIBA.

Relacja z pierwszego spotkania Mazowieckiej Grupy Regionalnej

Z radością informujemy, że pierwsze, reaktywujące spotkanie Mazowieckiej Grupy Regionalnej jest już za nami! 

Bardzo się cieszymy, że pomimo mocno niesprzyjającej pogody, frekwencja dopisała  

Co więcej, wszyscy obecni byli w doskonałych humorach i pełni werwy do twórczej pracy.

Mazowiecka Grupa Regionalna zaprasza na prelekcję pt. "Organizacja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym”.

Czy podjąłbyś się zorganizowania imprezy o zasięgu ogólnopolskim, prowadzonej jednocześnie w 281 miastach, dla ponad 60 tysięcy uczestników?

Jeśli masz wątpliwości, to zapraszamy Cię na prelekcję pt. "Organizacja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym”.

Prelekcja będzie wyjątkową okazją do spotkania i wysłuchania menedżera, który brał udział w organizowaniu i zarządzaniu ogromnym wydarzeniem z początku marca br., jakim był Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”.

Relacja ze spotkania Mazowieckiej Grupy Regionalnej - „Programy w praktyce”.

W dniu 20 lutego 2018r. Mazowiecka Grupa Regionalna zorganizowała spotkanie pt. „Programy w praktyce”.

Z uwagi na warsztatowy charakter spotkania, liczba uczestników była ograniczona do 18 osób.

Kolacja Świąteczna Mazowieckiej Grupy Regionalnej

Zapraszamy na spotkanie wigilijne organizowane przez Mazowiecką Grupę Regionalną

Spotkanie odbędzie się 19 grudnia 2017 r. i będzie okazją do podsumowania działań MGR oraz lepszego poznania się :)

 

Miejsce spotkania:

Resutauracja Le Cedre 84

Al. Solidarności 84, Warszawa 

godzina 18:30

Szczegóły oraz rejestracja na:

Warsztat Mazowieckiej Grupy Regionalnej

W sobotę, 9 grudnia 2017r., Mazowiecka Grupa Regionalna organizuje warsztat pt. "Warsztaty Project Managera: mingling eventworking i elevator pitch".

Warsztat jest skierowany do kierowników projektów i członków zespołów projektowych.

Miejsce spotkania to Centrum Biznesowe Ogrodowa 58, Warszawa, ul. Ogrodowa 58, piętro IV, sala MADRYT.

PRZEŁOŻONE spotkanie Mazowieckiej Grupy Regionalnej

Ze względu na chorobę prelegenta spotkanie Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska zostaje przełożone na 2 października 2017 r. (poniedziałek). Zapraszamy do Centrum Biznesowego Ogrodowa 58 o godzinie 18:00.

Zapisz się na pierwsze powakacyjne spotkanie Mazowieckiej Grupy Regionalnej!

Data: 
2017-09-26 18:00

26 września 2017Centrum Biznesowym Ogrodowa 58 odbędzie się spotkanie Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska. Spotkanie poświęcone będzie facylitacji grupowej w projektach, a poprowadzi je Pan Artur Kasza, facylitator, trener, konsultant, wykładowca akademicki.

Udział bezpłatny!

Szczegóły na:

Rafał Wyka o Programie 100 projektów Pendolino - po spotkaniu MGR

Gościem naszego ostatniego przed wakacjami spotkania był pan Rafał Wyka, obecnie Dyrektor Departamentu w PKP Energetyka, odpowiedzialny za pozyskiwanie i zarządzanie portfelem projektów. P. Rafał Wyka zarządzał programem 100 projektów przy zapewnieniu infrastruktury energetycznej zasilającej trakcję pociągów Pendolino.

W trakcie prelekcji podzielił się z nami swoimi doświadczeniami, dylematami, z którymi się zmagał oraz wnioskami, które wyciągnął z zarządzania Programem 100 projektów  - Pendolino.

Program 100 projektów – Pendolino - spotkanie Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA

Mazowiecka Grupa Regionalna IPMA Polska zaprasza na wyjątkowe spotkanie pt.  Program 100 projektów – Pendolino. Spotkanie odbędzie się 27 czerwca o godz. 18:00 w Centrum Biznesowym Ogrodowa 58 w Warszawie.

Relacja z prelekcji Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA - z dn. 27 kwietnia 2017

W dniu 27 kwietnia w Centrum biznesowo-szkoleniowym Ogrodowa 58, w Warszawie odbyło się spotkanie Mazowieckej Grupy Regionalnej. Tematem spotkania był: Eventworking. Jak efektywnie korzystać z konferencji, targów i innych eventów.

Prelegentem spotkania był Artur Sójka.

Podsumowanie prelekcji zorganizowanej przez MGR IPMA Polska w dniu 7 marca 2017r.

Tytuł prelekcji: „"3C-Collaboration Model jako koncepcja organizacji pracy zespołu".
Termin prelekcji: 7 marca 2017

Miejsce prelekcji: Centrum Konferencyjne Ogrodowa 58, ul. Ogrodowa 58 Warszawa
Prowadzący: Łukasz Sienkiewicz


Warsztat Mazowieckiej Grupy Regionalnej

Data: 
2017-04-04 18:00 - 21:00

Tytuł warsztatu: "Budowanie wspólnej wizji pracy w projekcie" czyli jak metafora i Clean Language wspierają wzajemne zrozumienie."

Termin warsztatu: 4 kwietnia 2017 (wtorek) o godz. 18.00
Miejsce warsztatu: Centrum Konferencyjne Ogrodowa 58, ul. Ogrodowa 58 Warszawa

Wstęp wolny.

Prelekcja organizowana przez Mazowiecką Grupę Regionalną IPMA Polska

Data: 
2017-03-07 18:00

Mazowiecka Grupa Regionalna IPMA Polska organizuje prelekcję na temat zwinnych metodyk zarządzania projektami.

 

Termin prelekcji: 7 marca 2017 (wtorek) o godz. 18.00

Miejsce prelekcji: Centrum Konferencyjne Ogrodowa 58, ul. Ogrodowa 58 Warszawa

Tytuł prelekcji: „3C-Collaboration Model” jako koncepcja organizacji pracy zespołu

Wstęp wolny.


Seminarium Mazowieckiej Grupy Regionalnej pt. "Komunikacja w projekcie" (Warszawa, 08.11.2016 r.)

Zapraszamy na seminarium o komunikacji w projekcie. Udział w seminarium jest bezpłatny. Seminarium będzie w języku angielskim!

Miejsce: Centrum Biznesowe Ogrodowa 58 (ul. Ogrodowa 58 piętro IV, sala MADRYT, 00-876 Warszawa)

Spotkanie Mazowieckiej Grupy i Wybory Delegatów

Data: 
2015-12-04 18:00 - 21:00

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska zaprasza na spotkanie MGR i Zebranie Członków, które odbędzie się 4 grudnia 2015 r. 

 

Część pierwsza, start godzina 18.00

Restauracja Honoratka, ul. Miodowa 14/ wejście przez Podwale 11, Warszawa, Sala Myśliwska

Zła wielozadaniowość — wróg efektywności numer jeden

Data: 
2015-02-24 18:00 - 21:00

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska oraz Akademia Zarządzania Projektami Orange zapraszają Państwa na seminarium:

„Zła wielozadaniowość — wróg efektywności numer jeden”
http://marekkowalczyk.pl/zla-wielozadaniowosc/

Wigilia Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska

Data: 
2014-12-10 19:00 - 23:00

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska pragnie zaprosić członków MGR IPMA Polska na spotkanie wigilijne, podczas którego przy wspólnym stole, lampce wina, tradycyjnych wigilijnych przekąskach będziemy mieć okazję spotkać się i podsumować mijający rok naszej wspólnoty, porozmawiać o doświadczeniach zawodowych i sprawach pozazawodowych.

Ład projektowy w organizacji – miejsce dla AGILE i WATERFALL oraz mini metodyki projektowe

Data: 
2014-11-25 18:00 - 20:30

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska oraz Akademia Zarządzania Projektami Orange zapraszają Państwa na seminarium:

„Ład projektowy w organizacji – miejsce dla AGILE i WATERFALL oraz mini metodyki projektowe”

Seminarium ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich!

Filozofia i przykład wdrożenia Lean Management

Data: 
2014-10-28 17:00

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska oraz Akademia Zarządzania Projektami Orange zapraszają Państwa na seminarium:

„Filozofia i przykład wdrożenia Lean Management”

Seminarium ma charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich!

Real-life casess - Review of 4 case based scenarios

Data: 
2014-08-26 14:30 - 16:30

Rada Mazowieckiej Grupy Regionalnej IPMA Polska zaprasza na warsztat w języku angielskim

Real-life casess - Review of 4 case based scenarios

Spotkanie ma charakter zamknięty - tylko dla składkowych członków IPMA Polska

Subskrybuje zawartość

© 1999 - 2012 IPMA Polska | Realizacja: resMedia