Relacja z XIV Konferencji Akademii Białego Kruka

7 czerwca odbyła się XIV z rzędu Konferencja Akademii Białego Kruka. Jak zawsze koncentrowała się na trzech tematach: Lean, Six Sigma i Business Improvement, co też zawierał jej pełny tytuł.

Konferencja Akademii Białego Kruka to odbywające się nieprzerwanie od 14 lat wydarzenie, które obecnie jest największym tego typu w Europie Wschodniej zrzeszających osoby zainteresowanie tematyką metodyk Lean i Six Sigma.

Mimo kontynuowania tradycji wydarzenia na wielu płaszczyznach, w tym roku konferencja przebiegła nieco inaczej niż w latach ubiegłych. Udział w wydarzeniu był płatny. Koszt uczestnictwa był symboliczny i wyniósł 100zł, z czego połowa przeznaczona została na wsparcie jednej z trzech wybranych organizacji charytatywnych.

Wiele też zmieniło się od Pierwszej Konferencji Białego Kruka, na której, jako organizatorzy gościliśmy wielu zagranicznych gości. Wówczas wspierali nas oni merytorycznie edukując z dziedziny, która w Polsce nie była jeszcze tak rozpowszechniona. 14 lat za nami, a zmiany widać niemalże gołym okiem. Świadomość firm również się zwiększyła. Wiele z nich wdrożyło zmiany, wyszczupliło produkcję i wsparło zarządzanie procesami z zakresu Lean i Six Sigma. Część z tych firm podzieliło się swoimi przemyśleniami podczas tegorocznej konferencji na łącznie 15 prelekcjach, które miały miejsce podczas tegorocznej konferencji.

Konferencja rozpoczęła się rejestracją uczestników, podczas której każdy z obecnych otrzymał kopertę z literami, które były elementem przygotowanej przez nasz zespół gry integracyjnej. W tej edycji nie zabrakło ciekawych nagród. Uczestnicy mieli możliwość ich zdobycia po poprawnym wypełnieniu karty z zadaniami oraz w ramach konkursu wizytówkowego. Zwycięzcy, poza wiedzą i  nowymi znajomościami wynieśli z wydarzenia książki „Rewolucja Six Sigma” autorstwa George Eckesa, które wydane zostały pod patronatem merytorycznym Akademii Białego Kruka oraz atrakcyjne zniżki na organizowane przez ABK szkolenia.

Wydarzenie składało się z dwóch głównych części: pierwszej, w której odbyły się trzy prelekcje wprowadzające, z których za najciekawszą uczestnicy uznali prezentację Grzegorza Szałajko pt. „Uzwinnianie słoni, czyli jak wdrażać zmiany w dużych organizacjach?”.

Po przerwie na obiad odbyła się druga część, która została podzielona na trzy strumienie, które dotyczyły trzech różnych tematyk: Usług, Six Sigma, Lean & CI. W każdym ze strumieni odbyły się 4 prezentacje. Największym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje związane z Lean & CI.

W czasie przerw kawowych uczestnicy wydarzenia mieli czas, żeby móc się ze sobą zapoznać, mając pod dostatkiem kawy, różnego rodzaju ciastek i ciasteczek oraz jabłek, które stanowiły nasz rodzimy, Polski akcent.

Konferencję zakończył panel dyskusyjny z udziałem ekspertów. W loży ekspertów zasiedli Joanna Matusiak, Mateusz Stróżyk, Wojciech Tatys, Marcin Kamieński, Grzegorz Szałajko, Grzegorz Furgał, Irena Dul i Ireneusz Nowak.

Po konferencji uczestnicy mieli okazję zwiedzić Wrocław oprowadzeni przez zespół ABK, a dzień po wydarzeniu wziąć udział w Warsztatach Konferencyjnych.

Liczby, dane, fakty…

W 14. Konferencji Akademii Białego Kruka Lean, Six Sigma, Business Improvement udział wzięły 543 osoby. Podczas łącznie 15 prelekcji w trzech strumieniach tematycznych poruszane były tematy z obszarów Usług, Six Sigma oraz Lean i CI.

Dzień po wydarzeniu odbyło się 8 Warsztatów Konferencyjnych, a w wycieczce po Wrocławiu udział wzięło 5 osób, w tym przewodnik z Akademii Białego Kruka.

XIV Konferencja Akademii Białego Kruka objęta została patronatem IPMA Polska.

IPMA Polska była także obecna na Konferencji ze swoim stoiskiem.

 

  

 

© 1999 - 2012 IPMA Polska | Realizacja: resMedia