Relacja z XXI Konferencji IPMA Polska oraz Gali PPEA 2018

XXI Konferencja IPMA Polska 2018 i Gala Polish Project Excellence Award

– relacja z wydarzenia


W dniach 8-9 listopada 2018 roku podczas XXI Konferencji IPMA Polska spotkaliśmy się w Hotelu Airport Okęcie z project managerami, członkami i sympatykami Stowarzyszenia IPMA Polska oraz wszystkimi osobami zainteresowanymi tematyką zarządzania projektami. W tegorocznej edycji konferencji wzięło udział ponad 300 osób.

 

Konferencja odbyła się pod hasłem „Rewolucja w zarządzaniu. Industry 4.0, Agile&Lean, Internet of Things.” Oficjalnego otwarcia dokonał Prezes Stowarzyszenia IPMA Polska p. Tomasz Leśniowski. W swoim wystąpieniu wskazał na główny cel tegorocznej Konferencji jakim było zainspirowanie uczestników poprzez studia przypadków z organizacji realizujących projekty w trudnych warunkach zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności oraz pokazanie najnowszych trendów w zarządzaniu projektami. Ponadto zachęcił uczestników do poznawania się podczas konferencji, do nawiązywania kontaktów, do rozmów ze znajomymi – w codziennej gonitwie tak bardzo brakuje na to czasu.

Zaproszeni prelegenci podzielili się swoimi doświadczeniami z realizowanych projektów. Dzięki podziałowi programu konferencji na trzy równoległe streamy, uczestnicy mieli możliwość wyboru najbardziej intersującej ich tematyki. Drugi dzień konferencji rozpoczął się prezentacjami Zwycięzców pierwszej edycji konkursu IPMA PMO Award. Po prezentacjach, Laureaci i Finaliści IPMA PMO Award i Polish Project Excellence Award zajęli swoje miejsca przy stolikach, gdzie uczestnicy Konferencji mogli dopytać o szczegóły zgłoszonych do konkursów projektów. Ta część wydarzenia cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

   

W drugiej części dnia uczestnicy wzięli udział w wybranym przez siebie praktycznym warsztacie prowadzonym przez doświadczonych praktyków, ekspertów w zarządzaniu projektami. To były ponad dwie godziny intensywnej, ale twórczej pracy.

   

Oficjalnie XXI Konferencję IPMA Polska zamknęła p. Ewa Zawadzka – Członek Zarządu IPMA Polska, dziękując całemu zespołowi IPMA za przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Podziękowania należą się również uczestnikom Konferencji za ciekawe i inspirujące rozmowy, za słowa uznania i za towarzyszący wszystkim przez te dwa dni uśmiech i wspaniałą atmosferę.

Pierwszego dnia konferencji w godzinach wieczornych rozpoczęła się Gala Polish Project Excellence Award. Jest to szczególnie uroczyste wydarzenie, podczas którego zostali ogłoszeni Zwycięzcy konkursu na najlepiej zarządzany projekt Polish Project Excellence Award oraz konkursu IPMA PMO Award. Celem konkursów jest nagradzanie najlepszych projektów i osiągnięć PMO oraz promowanie kompetencji realizujących je zespołów.

Tradycyjnie jak co roku najpierw wręczone zostały Atlasy Project Management za szczególne zasługi w działalności na rzecz zarządzania projektami. Laureatami zostali: Grzegorz Dzwonnik - za rozwijanie i wspieranie konkursu Polish Project Excellence Award oraz za promowanie idei Dążenia Do Doskonałości, a także Grzegorz Szałajko - za promowanie standardów oceny projektów, współtworzenie nowych programów szkoleniowych dla Asesorów i Aplikantów.

Kolejne nagrody przypadły Zwycięzcom konkursu IPMA PMO Award za najlepsze osiągnięcie Biura Zarządzania Projektami. Była to pierwsza edycja konkursu, nagrody środowiskowej PMO, w której firmy głosowały na wybrane przez siebie osiągnięcie zgłoszone do konkursu. Wyłoniono cztery zwycięskie firmy, gdyż dwie z nich otrzymały identyczną liczbę głosów i zajęły III miejsce.

Zanim nadszedł moment ogłoszenia Zwycięzców PPEA 2018, na scenie pojawiły się osoby, bez których konkurs by nie istniał. To Asesorzy PPEA, którzy poświęcając swój prywatny czas, intensywnie zaangażowali się w ocenę zgłoszonych do konkursu projektów. Wioletta Kastrau wraz Grzegorzem Dzwonnikiem wręczyli dyplomy i wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia.

Następnie na scenę zostały zaproszone dwie firmy ubiegające się o miano Zwycięzcy w kategorii Projektów Informatycznych: e-point S.A oraz Schenker Technology Center (Warsaw) Sp. z o.o. Złoto przypadło firmie e-point S.A.

W kategorii Projektów Infrastrukturalnych do finału przeszły: Eltel Networks Energetyka S.A. oraz PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zwycięzcą została firma PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Projekty Organizacyjne zgłosiły dwie firmy: Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. i Urząd Miejski Wrocławia. Tym razem Złoto otrzymała firma JSW S.A.

Wszyscy Finaliści konkursu Polish Project Excellence Award oraz IPMA PMO Award, a także zdobywcy Atlasów i Asesorzy oceniający projekty stanęli razem na scenie, na którą posypało się złote confetti. Wspólnemu zdjęciu wszystkich osób nagrodzonych tego wieczoru towarzyszyło ogromne wzruszenie i radość.

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną konferencję, która odbędzie się w dniach 7-8 listopada 2019 r. Temat konferencji to "Portfele, Programy, Projekty – świadome podejście do strategii." 

Organizatorem konferencji jest International Project Management Association Polska, stowarzyszenie certyfikujące kierowników projektów. IPMA Polska wspiera rozwój zarządzania projektami i zrzesza profesjonalistów z tej dziedziny.

 

Zapraszam do kontaktu!

 

Wioletta Kastrau

Dyrektor ds. rozwoju produktów i usług IPMA Polska

Tel. 600 509 129

e-mail: wioletta.kastrau@ipma.pl

© 1999 - 2012 IPMA Polska | Realizacja: resMedia