Wytyczne Kompetencji Indywidualnych IPMA ICB v4.0 już w polskiej wersji!

Oddajemy w Państwa ręce tłumaczenie Wytycznych Kompetencji Indywidualnych IPMA ICB wersja 4.0 / cz.1-Zarządzanie Projektami.

Dla osób, które są członkami Stowarzyszenia IPMA Polska bezpłatnie udostępnimy plik pdf. 

Istotna zmiana w nowej wersji ICB w stosunku do NCB 3.0 to spojrzenie na zarządzanie przez 3 domeny: zarządzania projektami / programami / portfelami. Dla każdej z domen zdefiniowane zostały kompetencje zgodne z aktualnymi wymaganiami.

ICB4 to zrewidowany i rozszerzony standard kompetencji indywidualnych, różniący się znacząco w porównaniu do poprzednich wersji. ICB4 wyznacza standard dla trzech domen: Projektu, Programu i Portfela.  Kierowani potrzebą szybkiego dostarczenia standardu czytelnikom w Polsce przedstawiamy obecnie standard kompetencji w wersji polskiej dla Zarządzania Projektami. 

Kompetencje zostały podzielone na 3 obszary, których nazwy i zawartość zmieniono i rozszerzono w porównaniu do poprzednich wersji.

Obszar kompetencji kontekstowych to „Perspektywy”, obszar kompetencji ludzkich i zachowań społecznych to „Ludzie”, natomiast obszar kompetencji technicznych to „Praktyka”. W każdym z tych obszarów dodano też nowe kompetencje, a do każdego elementu kompetencji przedstawiono wskaźniki.   

Certyfikacje według obecnie obowiązujących zasad będą przeprowadzane do 30 czerwca 2018r.

Od 1 lipca 2018 roku egzaminy IPMA-4-L-C (na poziomie A,B,C,D) będą przeprowadzane już według Wytycznych Kompetencji IPMA ICB 4.0.

Zachęcamy do zapoznania się z oryginałem w j. angielskim : do pobrania ze strony http://products.ipma.world/

Tłumaczenie części dla Programu i Portfela przewidziane jest w 2018 r.

 

Książkę można już nabyć w wersji drukowanej. Cena: 63 zł (z VAT) + koszt wysyłki 15 zł.

Płatność przelwem na konto IPMA Polska + zamówienie emailem: zgłoszenie chęci zakupu wraz z danymi do faktury i wysyłki pocztą proszę wysłać na adres biuro@ipma.pl i wykonać przelew kwoty 78 zł (z kosztem przesyłki) na konto nr:

Nr konta: 70 2490 0005 0000 4530 3840 0055  (Alior Bank)

dopisując w tytule przelewu: "ICB 4.0”.

© 1999 - 2012 IPMA Polska | Realizacja: resMedia